pimapen fiyatları

Her yönü ile Pimapen

Ev dekorasyonunda gün geçtikçe çeşitli değişmeler, gelişmeler ile karşılaşıyoruz. Dekorasyon zevki kişiden kişiye değişen bir unsurdur. Ancak dekoratif ürünler fazlaca bulunduğundan seçim yapmamız bir yandan hem zor, hem de kolay olabilir diyebiliriz. Örneğin evimize bir vazo alacağız. Çok sayıda vazo modeli olduğundan dolayı bunların arasında seçim yapmamız zor olacaktır ancak zevkimize en uygun modelleri bulmamız kolaylaşacaktır. Pimapenler de böyledir. Çok sayıda pimapen modelini yetkili bayilere giderek görmeniz, beğenmeniz hiç de zor değildir. Aslında pilastik doğrama diye de adlandırılan pimapenler, pencerelerde olduğu gibi kapılarda, balkonlarda ve benzeri mekanlar da rahatlıkla kullanılabilinir. Bir çok model arasında rahatlıkla tercih yapabilirsiniz. Pimapen doğrama sistemleri ile balkonlarınızı istediğiniz gibi kapatabilir, gerek ürün saklamak açısından, gerekirse de farklı bir amaç doğrultusunda dışarıdan gelecek yağmur, su, rüzgar gibi doğal olayların önüne geçebilir, istediğiniz şekilde rahatlıkla havalandırabilirsiniz. Bunu içinde bir çok seçenek karşınıza çıkmaktadır. Hoşunuza giden bir modeli seçip uygulatabilirsiniz. Bunun yanında bir çok pimapen pencere modeli ile evinizin dekorasyonunu daha hoş bir hale getirebilirsiniz. Kolay kullanımın yanında bir çok yönü ile kullanım zevkini de arttırmaktadır. Örneğin kendiliğinden panjurlu pimapen çerçevelere bir çok açıdan tercih edilmektedir. Kolay kullanımın yanı sıra kumandalı yapısı ile de tercih sebepleri arasında gösterilebilir. Ev dekorasyonu açısından da oldukça estetik bir görüntü oluşturmaktadır. Bunun yanında pimapen olarak bir çok kapı modelleri de bulunmaktadır. Bu kapı modellerini de evlerinizde veya ihtiyacınız olan başka alanlarda kullanabilirsiniz.Örneğin lavabo kapılarında kullanmanız diğer ahşap kapılara göre oldukça sağlıklı olacaktır. Hem görüntü açısından estetik bir görüntü sunmakta, hem de nemli ve rutubetli ortamlara karşı yıllarca çürüme veya deforme olmadan kullanabilirsiniz. Normal ahşap kapılar banyo gibi ortamların nem ve ıslaklığı ile belir bir süre sonra hem görünüş olarak nahoş bir görüntü oluşturmakta hem de fiziksel olarak kapıda bir takım olumsuzluklar görülebilmektedir. Pimapen kapı modellerine ile bu tür sorunlardan kurtulabilirsiniz. Günümüzde hızlı bir süreç ile bir çok gelişme göstermekte olan pimapen, gün geçtikçe hem kullanış kolaylığı açısından geliştirilmekte, hem de ekonomik fiyat seçenekleri ile kullanıcıları olduğunca memnun etmektedir.

29 May 2012
Okunma
bosluk

Renkli pimapen

Firmamız tarafından hizmeti verilmekte olan renkli pimapen için farklı istekleri olanlar için çözümler mevcuttur. Bunlar;

 • Her iki tarafı renkli
 • Dışı renkli içi beyaz
 • İçi renkli Dışı beyaz

Bir çok bina pvc pencerelerin kullanılmadığı dönemde yapıldığı veya pvc pencerenin tam anlamı ile ihtiyaç duyulmadığı zamanlarda yapıldığı için pencereler için ahşap seçimi yapılmıştır. Ve bir çok bina yönetimi  cephe görünümünün bozulmaması gerektiği için karar almış ve bu kararı bina sakinleri için zorunlu hale getirmiştir. Pvc pencere yaptırmaya karar veren bina sakinlerine tüm pencerelerin ahşap yani kahverengi görünüm olması sebebi ile beyaz pencere yaptıramayacaklarını söylemiştir. Buna çözüm olarak renkli pimapen modelleri çıkmıştır.

Dekorasyon açısından evlerine beyaz olarak pimapen yaptırmak isteyen kişiler ise bu konuda her zaman bina yönetimi ile ters düşmüşlerdir. Tabi bu duruma çözüm olarak’ta içi beyaz ve dış kısmı ahşap kaplamalı pimapen modelleri tercih edilmiştir. Tabi bu şekilde fiyatları beyaz ve komple renkliye göre biraz daha tuzlu olmaktadır. Sadece içi kısmı beyaz ve dış taraftan ahşap kaplama değil, tam tersi olarak bina yönetimi beyaz yaptırılmasını zorunlu kılmış ancak sizin ev dekorasyonunuz tamamen kahverengi veya maun ise içi renkli ve dışı beyaz pimapen yaptırabilirsiniz.

28 February 2012
Okunma
bosluk

Pimapen modelleri

Değerli müşterilerimiz ,
Pimapen modelleri toplamda 6 çeşittir.Bunlar sırası ile şunlardır.

 1. S7500 Fantasia
 2. S7000 Maximus
 3. S7000 Horizon
 4. S6000 Quadro
 5. S7700 Slider
 6. S9500 Slider

Şimdi sırası ile bu pimapen modellerini tanıtalım.

 • Pimapen S7500 Fantasia

Ürün markanın en geniş serisidir.Et kalınlığı olarak bildiğiniz profil genişliği tam 7.5 cm yani 75 mm’dir.Bu sayede mükemmel şekilde ısı yalıtımı sağlamaktadır.Türkiye ve dünyada ilk ve tek’tir.Süper tasarlanmış contalama sistemi hem iç hem dış kısmında olması sebebi ile %100 olarak ısı ,ses ve su yalıtımı sağlama özelliği bulunmaktadır.Her mevsimde yani tüm iklim şartlarında sizlere sorunsuz kullanım sağlar.Kasa-kanat yükseliği diğerleri ile aynı olarak 110 mm’dir.Tüm pencere boyutlarında profil yüzeyinin daha az görünerek daha geniş görüş açısı ve daha aydınlık mekanlar yaratılmasına olanak verir.Orta conta sayesinde ispanyolet sistemi nemden etkilenmez ve uzun ömürlü olur.

 • Pimapen S7000 Maximus

En çok tercih edilen pimapen modelleri arasındadır.Mükemmel profil uyumu sayesinde manzarayı tamami ile görmenizi sağlar.Ana profil ve kapı profilleri 7 cm yani 70 mm’dir.Türkiye standartlarının üstünde et kalınlığı ile diğer tüm markaların tüm modellerinden çok daha yüksek kaliteye sahiptir.İstenilen tüm renk seçeneklerine sahiptir.Çıta ve profillerin uyumu sayesinde tamamen estetik bir görünüme sahiptir.TS5358 EN 12608’e göre, S-7000 Maximus ana profilleri, A sınıfı profillerdir. İçeriden ve dışarıdan contalama özelliği ile ısı yalıtımı yüksek düzeyde tavsiye edilen ürün sınıfındadır.

 • Pimapen S7000 Horizon

113 MM Kasa ve kanat genişliği sayesinde geniş pencere tasarımlarına uygundur.Adından da anlaşılacağı gibi et kalınlığı olarak anlattığımız profil genişliği 7 cm’dir.Pimapen modelleri arasında evlere en çok tercih edilen şık ve estetik tasarımı ile bir çok müşterimize tavsiye ettiğimiz ve onlarında beğendiği üst düzey ısı yalıtımı ile tasarruf sağlayan çok kullanışlı modeldir.Profillerinin 5 odacıklı olması sayesinde ses , hava yalıtımı son kalitedir.

 • Pimapen S9500 Slider

Sürgü pencereler isteyen ve gereken yerlerde kullanılan pimapen modelidir. 9500 SLIDER ’ da kullanılan özel kasa profili 95 mm genişliğindedir.İki bölmelide tek bölme, üç bölmelide orta bölme, dört bölmeli de ise iki bölme sabit olarak yapılmaktadır.Sabit bölmelerde kanat profili kullanılmadan sadece cam çıta ile cam, kasaya monte edilir.5 mm’den 22 mm’ye kadar tek cam, çift cam kullanılmaktadır.Kanatlar özel olarak üretilen sürme ispanyoletleri veya sürme kilidi ile kilitlenmektedir.Kasa-kanat arasında özel, ortası naylon perdeli fırça contalarla sızdırmazlık sağlanır.Özel ayarlı tekerlekler ile kanatların kasadaki ray üzerinde kolay ve sağlıklı hareket etmesi sağlanır.Kasa ve kanat profillerinin tümünde su toplama haznesi su akışını kolaylaştıracak şekilde dizayn edilmiştir.Cam çıtalarının iç yüzeyleri eğimlidir.
Kasa profillerinin duvar bağlantısındaki özel tırnakları, kasanın duvar ile birleşiminde yardımcı profillerin (pervaz pr, parapet pr, bini pr, kapama pr) kullanılmasına imkan vermektedir.

8 January 2012
Okunma
bosluk
 Son Yazılar FriendFeed

Recent Comments